De woningcorporaties Lefier, Nijestee en De Huismeesters bieden huisvesting aan Platform Zina. De corporaties vinden het belangrijk bewoners te betrekken bij activiteiten in de eigen buurt. Het project Zina, van Adelheid Roosen, sluit hierbij aan door met kunst de bewoners in de wijk met elkaar te verbinden. In totaal werken en wonen 14 kunstenaars dit voorjaar in de in De Hoogte, de Oosterparkwijk en de Indische Buurt.
Woningen
In maart, april en mei werken en wonen de kunstenaars in onze stad. De woonruimte voor deze kunstenaars wordt aangeboden door de drie corporaties Lefier StadGroningen, Nijestee en De Huismeesters.
Lefier StadGroningen stelt twee woningen ter beschikking in de krachtwijk Indische Buurt aan de Bandoengstraat. Deze woningen van Lefier staan op dit moment leeg omdat er renovaties uitgevoerd worden.
Nijestee heeft in de Oosterparkwijk twee woningen ter beschikking gesteld. Beide woningen liggen midden in de wijk en vormen daarom een mooie uitvalsbasis voor Zina.
De Huismeesters stelt ook in een krachtwijk, maar dan in de wijk De Hoogte een woning beschikbaar aan de Cortinghlaan. Dit is een modelwoning die naar aanleiding van de grootschalige renovatie van bijna 500 boven-, beneden- en eengezinswoningen in de wijk is samengevoegd en ingericht.
Platform Zina
Platform Zina is een groep kunstenaars en verhalenverzamelaars die voor enkele maanden in de Groninger wijken en krachtwijken komen wonen en werken. Zina maakt contact met de bewoners, leggen hun verhalen vast en verbeteren door verbinding met de bewoners het leefklimaat in de wijk. Een voorbeeld is dat de bewoners zelfportretten maken onder leiding van een kunstenaar. Ook komen er mogelijkheden om verschillende keukens te proeven aan de Tafel van Zina.
Dinsdag 16 februari was er een bijeenkomst in het Floreshuis, waarbij Adelheid Roosen aanwezig was. Zij is een medeoprichter van Platform Zina.
De Huismeesters
Friesestraatweg 18
Postbus 546
9700 AM Groningen
T 050 - 365 71 71
ma t/m vr 8:00 - 17:00 uur